پیش بینی مسابقات فوتبال با میلیون ها ریال جایزه در سایت بی طرف سیستم تبلیغاتی تبادل لینک باکس رایگان mi118.com
معرفی سایت ها و وبلاگ ها
سه‌شنبه 28 خرداد‌ماه سال 1387
ترفندهای یاهو

یاهو یکی از سایتهای پرطرفدار اکثر کاربران جهان است و از قدیم هم در افغانستان و ایران اکثر کاربران برای دریافت یک سرویس ایمیل خوب و رایگان به این سایت مراجعه می‌کردند. با یادگیری این تنظیمات شما می‌توانید استفاده‌های بهتری از این سرویس بکنید. پس از وارد شدن به صندوق پستی شخصی‌تان در یاهو در سمت راست بالای صفحه گزینه‌ای بنام  Mail Option وجود دارد که با کلیک روی آن به اتاق تنظیمات صندوق پستی تان وارد می‌شوید.

 

1- بخش اول تنظیمات مربوط به Spam Mail یا هرزنامه است. یاهو به‌صورت پیش فرض یک سری از نامه‌ها را به عنوان Spam فیلتر کرده و در پوشه Bulk شما می‌ریزد. اما این فیلتر کردن چندان هم دقیق نیست و شما برای کم کردن اشتباه‌های این فیلتر می‌توانید تنظیمات خاص خود را انجام دهید.

در قصمت اول (Spam Protection) تنظیمات اولیه مقابله با هرزنامه صورت می‌گیرد و با کلیک روی این گزینه به صفحه تنظیمات وارد می‌شوید.

اگر می‌خواهید به‌طور کلی بی‌خیال این حفاظت یاهو شوید روی این ( Turn Spam Guard Off) کلیک کنید.

اگر نمی‌خواهید یاهو هرزنامه‌هایی را که به‌صورت پیش فرض به پوشه Bulk منتقل می‌کند را نگه دارد با انتخاب گزینه اول در بخش دوم کاری کنید که این نامه‌ها به محض دریافت پاک شوند. اما بهتر است با انتخاب گزینه  ...Save These Message In the

 آن‌ها را برای مدتی نگه دارید تا بتوانید بعد از مرور آنها را حذف کنید.

می‌توانید از یاهو بخواهید آن‌ها را برای 1 یا 2 هفته و یا یک ماه نگهداری کند و سپس آنها را حذف کند.

 

گزینه دوم بخش Spam که با عنوان Anti-Spam Resource Center مشخص شده شما را به صفحه http://www.antispam.yahoo.com/ می‌برد و آخرین اطلاعات در مورد ترفندهای مقابله با هرزنامه و امکانات جدید یاهو در این مورد و هزاران مطلب دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد.در بخش Block Addresses می‌توانید آدرس‌های ایمیل خاصی را که دوست ندارید از آن نامه دریافت کنید را مسدود نماید.

برای این منظور روی این گزینه کلیک کنید. آدرس مورد نظر را وارد نموده و روی دکمه Add Block کلیک کنید. حالا آدرس مورد نظر شما به به لیست پایین که قبلا خالی بود اضافه می‌شود و اگر زمانی پشیمان شدید می‌توانید آدرس مورد نظر را انتخاب و سپس دکمه Remove Block را فشار دهید.

2- با رفتن به بخش Filters می‌توانید نامه‌هایتان را به صورت خودکار مرتب کنید شما می‌توانید با تعریف فلیترهای مختلف از یاهو بخواهید که نامه‌های شما را دسته بندی کند با کلیک روی این گزینه به پنجره جدیدی می‌روید. برای اضافه کردن فیلتر جدید روی گزینه Add کلیک کنید. در منوی باز شده باید اول نام فیلتر را مشخص کنید. شما  می‌توتنید نامه‌های رسیده را بر اساس چهار متغیر “ فرستنده - دریافت کننده - عنوان و متن نامه ” مورد ارزیابی قرار دهید. مثلا اگر می‌خواهید نامه‌هایی که از Gmail دریافت می‌کنید در پوشه خاصی وارد شوند کافی است در بخش Form Header شما کلمه Gmail را وارد کنید. در بخش پایین نام پوشه را انتخاب نمایید و اگر پوشه جدیدی می‌خواهید گزینه New Folder را انتخاب کنید.

3- با رفتن به قسمت Signature شما می‌توانید امضایی برای اضافه شدن در زیر همه نامه‌های ارسالی‌تان تهیه کنید. این امضا می‌تواند یک متن ساده و یا یک به‌صورت( HTML) باشد.

 اگر می‌خواهید فقط یک متن ساده را وارد نمایید متن را تایپ نموده و سپس در کنار Add Signature To تیک بزنید و دکمه Save را فشار دهید.

 اگر می‌خواهید امضای شما سر و شکل بهتری داشته باشد می‌توانید روی گزینه (Color Graphics) کلیک کنید شما می‌توانید رنگ حروف و فونت‌ها را تغییر داده و حتی شکلک اضافه کنید. بعد از اتمام کار مراحل بعدی را مانند حالت متن تکرار کنید.

به این ترتیب از این به بعد به انتهای تمام نامه های ارسالی از طرف شما این امضا اضافه می‌شود.

4- شما می‌توانید در زمان رفتن به مسافرت و یا زمانی که فرصت چک کردن نامه‌های‌تان را ندارید به آنها رسیدگی کنید. برای این منظور روی گزینه Vacation Response کلیک کنید.

 در این قسمت شما می‌توانید متنی را وارد کنید تا به صورت اتوماتیک برای تمام که برای شما نامه ارسال کرده‌اند فرستاده شود. در بخش اول شما باید تاریخ شروع و پایان مسافرت را معلوم کنید. در بخش بعدی متن نامه را تایپ نموده و در قسمت آخر در صورت لزوم متن ویژه‌ای برای نامه های ارسالی از سایتی خاص مشخص کنید.

برای مثال می‌خواهید متن خاصی را در جواب کسانی که از Gmail برای شما نامه ارسال می‌کنند بدهید. اول متن رسید را وارد نمایید و در قسمت پایین Gmail.com را وارد نمایید. با زدن Turn Auto-Response on کار تمام است. 

5- اکثر کاربران سرویس ایمیل هر کدام از چند آدرس مختلف استفاده می‌کنند. اما اگر شما از کنترل هر روز چند صندوق پستی متفاوت خسته شده‌اید می‌توانید به وسیله گزینه Mail Accounts این مشکل را حل کنید.

بعد از کلیک روی این گزینه شما وارد صفحه جدیدی می شوید. برای شناسایی این ایمیل‌ها را مشخص کنید تا آنها را سریعا از میان نامه های Account های دیگر تشخیص دهد اگر خواستید بعدها این تنظیمات را تغییر دهید و یا حتی Account خاصی را حذف کنید می‌توانید در صفحه اول تنظیمات Email Account از گزینه های Edit و Delete استفاده کنید.

6- یکی از بخش‌های مهم این قسمت که شما باید حتما با آن آشنا شوید General preferences است. در این بخش شما می‌توانید تنظیمات اصلی پست الکترونیک خود را تغییر دهید. در اولین قدم شما می‌توانید نام خود را به عنوان فرستنده نامه در Form Name تغییر دهید. اگر شما می‌خواهید پاسخ دوستانتان به ایمیل‌های ارسالی از طرف شما ( در صورت انتخاب گزینه Reply ) به آدرس ایمیل دیگری ارسال شود می‌توانید در بخش To Reply این آدرس را وارد نمایید. در قسمت Message Ordering شما می‌توانید نحوه نمایش نامه‌هایتان را تغییر دهید. به‌صورت پیش فرض نامه‌های جدید رسیده شما در بالای فهرست قرار می‌گیرد اما شما می‌توانید با انتخاب گزینه Ascending by Data از یاهو بخواهید نامه های جدید را در انتها لیست نمایش دهد.

در گزینه Message Per page هم شما می‌توانید تعداد نامه‌های نمایش داده شده در هر صفحه را تغییر دهید.

 
در قسمت
Special Folders در صورتی که تمایل دارید یک کپی از نامه‌های ارسالی از طرف شما به‌صورت اتوماتیک در پوشه sent ذخیره شود کنار گزینه Save Your Sent Message تیک بزنید اگر هم نمی‌خواهید نامه‌هایی که یاهو آن‌ها را هرزنامه تشخیص می‌دهد در پوشه Bulk ذخیره شوند می‌توانید تیک کنار گزینه Redirect Incoming را بردارید.
در بخش
Composing Mail شما می‌توانید نوع ایمیل‌هایی را که ارسال می‌کنید مشخص کنید. به‌صورت پیش فرض این گزینه روی حالت گرافیکی قرار دارد. شما می‌توانید با انتخاب گزینه دوم ابزار های گرافیکی یاهو در هنگام نوشتن ایمیل را حذف کنید.

 
در بخش بعدی تغییر گزینه
Headers به Show All Headers باعث می‌شود که در ایمیل‌های دریافتی شما اطلاعات کامل‌تری مانند IP فرستنده را به جای اطلاعات خواسته شده مشاهده کنید. در گزینه بعدی شما می‌توانید اندازه فونت نامه را تغییر دهید و در دو گزینه بعدی می‌توانید تعداد حداکثر کارکترهای نمایش داده شده در یک خط را برای مشاهده نامه‌ها و نوشتن نامه‌ها تغییر دهید.


در قسمت Replying شما می‌توانید نحوه نمایش نامه اصلی را در جواب خودتان مشخص کنید زمانی که شما به نامه‌ای Reply می‌زنید می‌توانید با انتخاب گزینه اول در این قسمت مانع از نمایش نامه اصلی شوید. انتخاب گزینه دوم باعث نمایش تمام نامه اصلی می‌شود.

 
یاهو برای راحت شدن ارسال نامه امکان کامل کردن خودکار آدرس‌ها را پیش بینی کرده است. این کار بر اساس نشانی‌های ذخیره شده توسط شما صورت می‌گیرد اگر می‌خواهید یاهو شما را در هنگام وارد نمودن نشانی کمک کند باید در قسمت
Auto Complete گزینه اول را انتخاب کنید با این کار با وارد نمودن حرف اول یک نشانی یاهو موارد مشابه در فهرست ذخیره شده توسط شما را پیشنهاد می‌کند اگر هم احتیاجی به این سرویس ندارید گزینه دوم را می‌توانید انتخاب کنید. 

 

Ads by Ydc.ir