X
تبلیغات
زولا
پیش بینی مسابقات فوتبال با میلیون ها ریال جایزه در سایت بی طرف سیستم تبلیغاتی تبادل لینک باکس رایگان mi118.com
معرفی سایت ها و وبلاگ ها
سه‌شنبه 28 خرداد‌ماه سال 1387
سطل زباله یا Recycle Bin کامپیوترم

سطل زباله یا Recycle Bin  قسمتی از ویندوز است که مسئولیت نگهداری فایلهای حذف شده از سیستم بصورت محلی را عهده دار است و دارای یک پنجره جهت تغییر و کنترل تنظیمات و نحوه عملکرد است که در اینجا به آن اشاره میشود: هنگامی که قصد حذف کردن یک فایل و یا پوشه را دارید یک جعبه محاوره ای جهت تایید حذف ظاهر میشود که شما میتوانید با طی مراحل زیر از ظاهر شدن این پیغام جلوگیری کنید (کاری کنید که بدون ظاهر شدن پیغام فایل یا پوشه حذف شود):
1 - بر روی Bin Recycle راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. 
2- در پایین قسمت Global گزینه Display Delete Confirmation Dialog وجود دارد که بصورت پیش فرض در حالت انتخاب قرار دارد و باید آن را از حالت انتخاب خارج کنید، (تیک کنار آن را حذف کنید).

Recycle Bin بطور پیش فرض یک تنظیم یکسان برای کلیه درایوها اعمال میکند که شامل درصد استفاده حجم یک درایو برای اطلاعات حذف شده میباشد. شما میتوانید با انتخاب گزینه Configure Drives independently تنظیمات هر درایو را به دلخواه تغییر دهید. بعنوان مثال شاید محتویات یکی از درایوهای شما فقط شامل چرک نویسها و فایلهای موقتی و یا اطلاعاتی باشد که اهمیتی ندارند و نیازی نیست بعد از حذف به Recycle Bin منتقل شوند تا حجم درایو را اشغال کنند. در این صورت به برگه درایو مورد نظر رفته و گزینه Do Not Move Files to Recycle Bin را فعال کنید، (تیک کنار آن را فعال کنید). همچنین در همین قسمت این امکان وجود دارد که حجم مورد استفاده Recycle Bin را نیز تغییر دهید.

منبع  http://www.atash-best.blogfa.com

Ads by Ydc.ir